top of page
IMG_20181016_094608_resized_20181016_012

 

Žůžo pořady pro mateřské školy

Kolo roku 

NOVINKA září 2023

Rytmus, plynutí, lidé a tradice, příroda, čas.

Žůžo Muzička provede děti ročními obdobími, měsíci v roce, důležitými svátky. Prozkoumáme, jak se náš život v průběhu roku mění, které dny slavíme a proč, budeme pozorovat dění v přírodě. Mrkneme taky, o kolik jsme letos vyrostli :-)

To vše v tónech hudby a písniček.

 

Zvířátkotoč

NOVINKA únor 2024

Ó jé, z pouťového kolotoče se ztratila zvířátka! Dokáže je kouzelnice Žůžo Muzička s pomocí dětí a písniček najít? Jaká úžasná dobrodružství při hledání zažijí? Co zajímavého jim o sobě zvířátka prozradí? 

Veselé i dojemné putování provází děti nejen vztahem k hudbě, ale také vztahem k přírodě a všem jejím tvorům.

 

Slon a mravenec na koncertě

Slon, mravenec a veverka. Každý je tak nesmírně jiný! Mohou spolu vůbec kamarádit? 

Dojemný příběh o síle opravdového přátelství je plný hravých písniček. Byly napsány pro taneční představení souboru Proty boty. Nyní je jejich autorka Eva Rohleder zvaná Žůžo Muzička přináší v koncertní podobě. Těšit se můžete nejen na kapelu, tanec, četbu z knižní předlohy Daisy Mrázkové, ale také na působivou loutkovou stínohru. 
 

Na různé nástroje hraje a zpívá: Eva Rohleder a děti.

 

A hele, můžete se s písničkami těšit každý den, když si koupíte cédéčko!!!

Pořad Slon a mravenec má taky dvojjazyčnou verzi pro školáky!

 

 

Slečna Strunka hledá kamarády

Malá Strunka Eliška je hrozně zvědavá! Utekla z housliček, aby se trochu porozhlédla po světě a našla kamarády, se kterými by si mohla zahrát. Netuší ale, že ji kouzelná píseň dokáže přenášet mezi světadíly...

Malí posluchači se v příběhu o přátelství a vzájemné pomoci seznámí s nástroji různých kontinentů a sami dokážou některé ty krásné hudební bytosti rozeznít.

Hrají: Slečna Strunka, Pradědeček Buben, Cello až to drnčelo, a další nástroje v rukou dospělých i dětí.

 

 

 

Kuřátko a obilí

Koláž ze zhudebněných textů Františka Hrubína a zvukových a pohybových her je už několikátou sezónu evergreenem. Na motivy knížky Dvakrát sedm pohádek si všichni vespolek pohrajeme se slovy, zvuky, zvířátky i věcmi.

 

 

 

O perníkové chaloupce

O Šípkové Růžence

O Červené Karkulce 

Oblíbené dětské pohádky ve formě interaktivního melodramu naplněného podmanivou hudbou a veselými písničkami. Během představení si děti zazpívají, zatančí, zahrají a příběh hudebně prožijí spolu se svými hrdiny.

 

 

 

 

 

 

Potichoučku

Relaxační koncertík pro nejmenší děti. Ukolébavky, tiché písně a jemná cvičení pro zklidnění a uvolnění. Děti by měly mít možnost ležet na zemi (koberec nebo karimatka, lehká přikrývka)

 

 

Na křídlech andílka - VÁNOČNÍ POŘAD!!!

Příběh Ježíška je pro děti vábivý každý rok. Tentokrát je magickými událostmi, lidovými tradicemi, koledami a  vůněmi bude provázet maličký andílek muzikant, se kterým si děti zazpívají, zahrají a zase se budou na Vánoce těšit o něco veseleji.

 

 

Zahradní pohádka 

NOVINKA září 2023

Žila byla jedna zapomenutá divoká zahrádka a na ní samotářská víla Hliněnka. Všechno se zdálo být v pořádku, dokud se krajem nezačaly šířit písně zlého čaroděje Betotóna. Jejich tvrdé betonové tóny ničily vše živé. Stromy, brouky, ježky i zeleninu. Zavoláme, děti, na pomoc srdnatého lidského zahradníka a zachráníme Hliněnku i její zahrádku?

bottom of page