top of page
64953656_621571451696050_814380655502897

Žůžo pořady pro základní školy

 

Slon a mravenec

Slon, mravenec a veverka. Každý je tak nesmírně jiný! Mohou spolu vůbec kamarádit? 

Dojemný příběh o síle opravdového přátelství je plný hravých písniček. Byly napsány pro taneční představení souboru Proty boty. Nyní je jejich autorka Žůžo Muzička přináší v koncertní podobě. Těšit se můžete nejen na muziku, tanec, četbu z knižní předlohy Daisy Mrázkové, ale také na působivou loutkovou stínohru a...angličtinu! 

(Pozn. "An Ant and An Elephant" je dost zábavný a zvukomalebný jazykolam! :-)) 

Na různé nástroje hraje a zpívá: Eva Rohleder a děti.

A hele! Můžete se s písničkami těšit každý den, když si koupíte nové dvojjazyčné cédéčko!!!

Pořad Slon a mravenec má také verzi pro školkáčky!

 

NOVINKA!!!

Zvukoplánem do vesmíru!!!

Dokážete si představit zvuky, které znějí na jiných planetách?

Jak asi mluví a zpívají jejich obyvatelé? Jaká tam žijí zvířata a umí mečet, bručet či kvičet jako ta naše? A jak zní, když ve vesmíru praskají bubliny? To vše a další hudební rošťárny si vyzkoušíme s dětmi na cestě za vesmírnými zvuky a třeba z toho bude i malý koncert.

 

Hrají: Eva Rohleder a děti

 

Mrkněte na ukázky vesmírné zvukové práce dětí z Nové Paky v reportáži České televize ...

 

 

Kouzla babičky Evropy

...s Babským uchem

K tomuto unikátnímu pořadu přizvala Žůžo Muzička svůj vokální soubor Babské ucho. Slovanské bohyně Živa, Vesna, Chors, Morena a Mokoš si zoufají. Strávily příliš mnoho času u počítače a mobilu a ztratily skoro všechnu svoji kouzelnou moc. Proto si do batůžku sbalí svačinu, hudební nástroje, nezničitelné hlasivky a vydají se na velkou žebřiňákovou jízdu starou slovanskou Evropou. Chtějí se od praprababiček naučit ty nejkrásnější, čarovné a dávno zapomenuté písně, které jim pomohou svou sílu znovu probudit. Prozradí praprababičky své tajemství?

 

Hrají: Babské ucho

Poslechněte si, jak Babské ucho zpívá...

 

Písně babičky Evropy

...s Trubadúrkou Annou

Čím to, že nás staré středověké a renesanční písně znovu a znovu berou za srdce i po staletích? Dobrosrdečná a trochu i bláznivá Trubadúrka Anna na to prostě musí přijít! Pomůže jí nejen paní Profesorka Učená, ale také dětská fantazie a hudební nápady. Vydejme se tedy společně na toulky prostorem i časem, stará bába Evropa nás jistě ráda přivítá. Je to sice tajnůstkářka, nakonec ale vždycky ráda odhalí svoje hudební poklady i s kusem historie...

 

Hrají: Eva Kalová - housle, Eva Rohleder - violoncello, morin khur, zpěv, posluchači - zpěv, vlastní tělo

 

Zvuky ZeMě 

Oblíbený pořad z naší nabídky seznámí posluchače s typickými hudebními nástroji pěti kontinentů. Každý z nástrojů má nejen svůj osobitý zvuk a písně či rytmy, které na něj příslušníci národů rádi hrají, ale také svůj příběh, legendu, magický význam, či sociální souvislosti. Hudba a hledání příběhů a souvislostí otevírají brány toleranci a porozumění. 

Nástroje: konga, djembe (Afrika) a obliba bubnů na celé Zemi, tar (Blízký Východ) a podobné šamanské rámové bubny (Amerika, Asie), didgeridoo (Austrálie), tibetské mísy a zvony, morin chur (Mongolsko) a jeho srovnání s evropskými smyčcovými nástroji, kalimba (Afrika), grumle (Slovensko) keramické bubny udu (Afrika), koncovka a fujara (Slovensko) aj.

 

Hrají:  Eva Rohleder - violoncello, morin khur, zpěv, Tomáš Rohleder - etnické perkuse, didgeridoo, zpěv, posluchači - etnické a elementární perkuse, zpěv

Kuchyňská revue 

Víte, kolik hudby a hudebních nástrojů se skrývá u Vás doma v kuchyni? V pokoji? Ve Vaší třídě?

Postavíme dům plný hudby, naplníme jej „hudebními nástroji“  - předměty denní potřeby, vlastním tělem a hlasem, ale i těmi skutečnými…a pustíme se společně s dětmi do hry.

Hrají: Eva Rohleder - violoncello, morin khur, zpěv, Tomáš Rohleder - perkuse, posluchači - kuchyňské náčiní, lahve s vodou, kelímky, brčka, zpěv

 

PŘIPRAVUJEME! 

Draculova kapela

Zachránit prastaré a divoké rumunské lidové písně ze spárů samotného hraběte Draculy je téměř nadlidský úkol. Podaří se to dvěma moravským badatelkám, spojí-li síly se světoznámým hudebním skladatelem Bélou Bartókem a hromadou šikovných dětí? Silný příběh, silná hudba, silný zážitek.

Sám Dracula jako frontman, sám Bartók jako dirigent...a strašidelně hudebním nápadům se meze nekladou!!!

bottom of page